Sunnuntairuokailu emännän noutopöydästä
Kesä-elokuun sunnuntaisin katamme vintillä suositun emännän noutopöydän! Emännän noutopöydässä on aina vähintään 4 erilaista salaattia, kolmea erilailla laitettua kalaa ja kolmenlaista talossa alusta loppuun leivottua leipää. Lämpimänä pääruokana liharuoka. Ruokajuomina jäävettä, Louhisaaren juomaa ja talossa pantua kotikaljaa. Noutopöytään kuuluu myös jälkiruokapöytä. Ruokamme ovat lähtökohtaisesti laktoosittomia ja gluteenittomia. Muista erikoisruokavalioista pyydämme ilmoittamaan etukäteen, jotta osaamme varautua tekemään mahdollisimman maukasta ruokaa erityisruokavaliot huomioiden.
Hinta 38 € / henkilö, 4-12 vuotiaat puoleen hintaan, alle 4-vuotiaat ilmaiseksi.
Suosittelemme pöytävarausta, pöytävarauksen voi tehdä joko järjestelmän kautta tai soittamalla / whatsappilla +358 500 259 378. Ruokailemaan saa tulla myös ilman pöytävarausta, saavuttehan kuitenkin ennen kello 14.30. Pyrimme mahdollisuuksien mukaan saamaan isommat (+4) seurueet saman pöydän ääreen, aina tämä ei ole kuitenkaan mahdollista. Ilmoitathan jos seurueenne tarvitsee esteetöntä paikkaa, niin teemme parhaamme järjestelyiden suhteen. Ravintolan yläkerta ei ole täysin esteetön ja vintille pääsee vain jyrkähköä vetosiltaa pitkin. Ilmoittamalla etukäteen teemme parhaamme järjestääksemme parhaan mahdollisen paikan.
HUOM: ravintolan lahjakortit eivät ole pöytävarauksia. Pöytä pitää aina varata erikseen etukäteen, vaikka maksaisit lahjakortilla.

